Festival Smiřický hrnec

Humor je kořením života a nikdy ho není dost!

To měli zřejmě na mysli členové Smiřického Divadla, když v roce 1979 zakládali amatérský festival humoru a satiry v oblasti folkové, coutry a trampské hudby Smiřický hrnec. Festival tehdy zahrnoval jak soutěžní část o putovní Smiřický hrnec, tak i přehlídku známých profesionálních muzikantů.

V průběhu let doznal festival značných změn. V osmdesátých letech se potýkal se zákazy ze strany tehdejších státních orgánů, takže několik ročníků neproběhlo. Konec devadesátých let znamenal jisté přešlapování na místě a vypadalo to, že festival zanikne.

Od roku 2000 ale Smiřický hrnec opět nabral nový dech. Přehlídka je nesoutěžní, avšak Smiřičtí se snaží do svého města pozvat ty nejlepší umělce a skupiny.

Festival Smiřický hrnec je již stálicí českého hudebního festivalového dění. A přes svou dnes spíše komornější podobu je pro umělce i diváky velmi milým každoročním zastavením s nezapomenutelnou atmosférou.

PŘIJĎTE KAŽDÝ ROK V ČERVNU NA FOTBALOVÝ STADION VE SMIŘICÍCH !!!

aktuální program : 32.ročník v roce 2020 byl zrušen z důvodu opatření zavedených v souvislosti s výskytem koronaviru. Další ročníky festivalu již v původní podobě probíhat nebudou. Diváky budeme informovat o případné nové formě akce.